RM-SYSTÉM»Burza a služby»Typy obchodů»Pokyn EasyClick

Pokyn EasyClick

Pokyn EasyClick je snadný způsob nákupu nebo prodeje vybrané skupiny akcií nebo certifikátů obchodovaných na české burze RM-SYSTÉM. Nákupy a prodeje akcií se zadávají ve standardizovaných násobcích počtu akcií v rámci tzv. EasyClick lotů. Velikost lotů je nastavena tak, aby byla dostupná pro menší a střední investice individuálních investorů.

Snadné obchodování

Nákupy a prodeje akcií zadáte pokynem EasyClick velmi jednoduše v pouhých třech krocích:

  • Výběr akcie:
    V prvním kroku si vyberete z nabídky akcií nebo certifikátů, jejichž přehled naleznete na stránce EasyClick on-line.
  • Počet akcií:
    Zvolíte si počet akcií tak, aby se rovnal násobku lotu. Velikost lotu naleznete na stránce detailu jednotlivých akcií nebo certifikátů, kterou otevřete kliknutím na název akcie nebo certifikátu.
  • Cena akcie:
    Zadáte Vámi požadovanou přípustnou kupní (maximální) nebo prodejní (minimální) cenu akcií. Pokyn EasyClick není možné podat bez zadání přípustné (limitní) ceny.

Garance likvidity

Téměř všechny akcie a certifikáty v segmentu EasyClick mají zajištěnu likviditu a je možné je vždy prodat nebo nakoupit. Garance likvidity je založena na působení tvůrců trhu, tzv. market makerů. RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů má garanci likvidity ze strany tvůrců trhu zajištěnu smluvně.

Dostupnost EasyClick

Pokynem EasyClick můžete snadno nakupovat nebo prodávat akcie různými způsoby, a to zejména prostřednictvím internetové aplikace e-Broker, osobně na pobočkách obchodníků s cennými papíry nebo telefonicky. Obchodníci s cennými papíry umožňují prostřednictvím EasyClick obchodovat rovněž s využitím marginu (úvěru na cenné papíry)

Chování EasyClick

Pokyny EasyClick se párují nejen s ostatními pokyny EasyClick, ale i se standardními aukčními pokyny. Základní pokyn EasyClick se může zobchodovat zcela anebo částečně v několika obchodních generacích.

Doplňující vlastností VNN (Vše nebo nic) máte možnost změnit chování pokynu tak, aby se realizoval celý najednou bez možnosti částečné realizace. Nebude-li pokyn EasyClick s dispozicí VNN ihned realizován, je okamžitě zrušen.

Platnost pokynu je 15 dní. Případné zkrácení doby platnosti je možné uskutečnit bezplatným zrušením pokynu. Tímto způsobem je možné u některých obchodníků s cennými papíry nastavit platnost pokynu v rozsahu jeden až patnáct dní.

Maximální počet EasyClick lotů v jednom obchodním pokynu je 50. Příklad: pokud má 1 EasyClick lot velikost 100 ks akcií, jedním pokynem je možné zobchodovat 5000 ks akcií.

Seznam cenných papírů, na které lze zadat pokyn EasyClick: