RM-SYSTÉM»Burza a služby»Typy obchodů»Standardní pokyn

Standardní pokyn

V tomto případě lze zadat standardní aukční pokyn k nákupu nebo prodeji libovolného počtu akcií. Minimální investice je od jedné akcie a maximální není nijak omezena.

Investor může tímto základním způsobem obchodovat všechny akcie, dluhopisy nebo certifikáty na české burze RM-S. Chování pokynu lze ovlivnit zadáním některé z doplňujících možností, tzv. dispozic.

Chování standardních pokynů

Standardní aukční pokyny se párují s ostatními standardními pokyny, ale i s pokyny EasyClick. Aukční pokyny (standardní i EasyClick) se od roku 2009 na burze RM-S chovají tak, že postupně „vybírají" nabídku nebo poptávku za nejpříznivější ceny.

Limitní cena

Základní dispozicí je limitní cena, kterou zadáte přípustnou kupní nebo prodejní cenu. Bez zadání limitní ceny pokyn získá vlastnost uspokoj nebo zruš.

Vše nebo nic

Další volitelnou možností je vlastnost VNN (Vše nebo nic), kterou se změní chování pokynu tak, aby se realizoval celý najednou bez možnosti částečné realizace. Nebude-li standardní pokyn s dispozicí VNN v celém rozsahu ihned realizován, je okamžitě zrušen.

Platnost pokynu

Platnost pokynu na české burze je možné stanovit na 1, 15, nebo 90 kalendářních dní. Případné zkrácení doby platnosti je možné uskutečnit zrušením pokynu. Tímto způsobem lze u některých obchodníků s cennými papíry nastavit platnost pokynu v rozsahu jeden až devadesát dní.