RM-SYSTÉM»Události»Zaměstnanci VW v Německu dostanou přidáno
Zaměstnanci VW v Německu dostanou přidáno

29.09.2009 09:30
Vedení německé automobilky Volkswagen uzavřelo s odborovým svazem IG Metall novou mzdovou dohodu pro 95 000 zaměstnanců v šesti továrnách v Německu. Těm by měly od příštího roku stoupnout mzdy o 4,2 procenta a součástí dohody jsou i mimořádné odměny.
Zvýšení platů vstoupí v platnost od 1. ledna. Od roku 2011 by měly zaměstnanci získat také odměny související s výkonem automobilky. Jejich detaily však budou vypracovány až v září 2010. Mohly by činit až 100 eur (2500 korun) měsíčně.
Růst mezd zaměstnanců Volkswagenu odpovídá podle agentury Reuters zvýšení platů v celém německém strojírenství.
29.9.2009, Hospodářské noviny
RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.
Další zprávy
- Volkswagen shareholders formally approve Board of Management and Supervisory Board (19.06.2026 12:53)
- Volkswagen Group - Strengthen substance, invest with purpose in the future, build lasting value (19.06.2026 12:44)
- Volkswagen Group - Interim Report & Results Q1 2026 (04.05.2026 12:45)
- Volkswagen Group maintains stable market share in declining global market in Q1 (14.04.2026 08:35)
- Volkswagen Group strengthens financial resilience in 2025 (11.03.2026 08:17)