RM-SYSTÉM»Události»VW zvýší výrobu v Brazílii
VW zvýší výrobu v Brazílii

07.08.2009 11:43
Německá automobilka Volkswagen (VW) chce do roku 2012 vyrábět v Brazílii jeden milion vozů ročně.
To je o 39 procent více než v roce 2008. Kvůli splnění tohoto cíle požaduje VW po svých dodavatelích v Brazílii, aby zvýšili kapacitu a výrobu. Letos by se nákupy součástek a materiálů měly zvýšit o 11 procent na 11 miliard realů (asi 109 miliard korun). V červnu VW prodal v Brazílii přes 66 tisíc vozů, což je o dvacet procent více než v květnu.
7.8.2009, Hospodářské noviny
RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s.
Další zprávy
- Volkswagen shareholders formally approve Board of Management and Supervisory Board (19.06.2026 12:53)
- Volkswagen Group - Strengthen substance, invest with purpose in the future, build lasting value (19.06.2026 12:44)
- Volkswagen Group - Interim Report & Results Q1 2026 (04.05.2026 12:45)
- Volkswagen Group maintains stable market share in declining global market in Q1 (14.04.2026 08:35)
- Volkswagen Group strengthens financial resilience in 2025 (11.03.2026 08:17)